CUS w Sycowie

Projekt - Gmina Syców aktywizuje swoich mieszkańców

Ocena 0/5

Gmina Syców znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 9.1.1 Aktywna integracja w konkursie ogłoszonym przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Projekt “Gmina Syców aktywizuje swoich mieszkańców” otrzyma dofinansowanie o całkowitej wartości 516 883,05 tys. zł z czego wnioskowana kwota dofinansowania będzie wynosiła  439 215,55 zł.

Instytucją prowadzącą będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sycowie, a partnerem w projekcie będzie Parafia Ewangelicko - Augsburska w Sycowie. Okres realizacji projektu zakładany jest do końca czerwca 2023.

Celem głównym projektu jest wzrost aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-zawodowym. Projekt realizowany będzie dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, ze wsparciem dla osób niepełnosprawnych.

W ramach zadania aktywizacji społecznej zaplanowano realizację m.in.

  • poradnictwa psychologicznego,
  •  treningów umiejętności społecznych,
  •  warsztaty zarządzania budżetem domowym,
  • kursy autoprezentacji czy
  • wyjazdy i spotkania obejmujące edukację społeczną i obywatelską.

W ramach zadania aktywizacji zawodowej zaplanowano m.in.:

  • spotkania z doradcą i kursy dla osób niepracujących.

O szczegółach związanych z realizacją projektu będziemy informować na bieżąco.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności