CUS w Sycowie

Relacja z wycieczki w ramach projektu "Gmina Syców aktywizuje swoich mieszkańców!

Ocena 0/5

23.11.2022 r. odbyła się wycieczka integracyjna o charakterze edukacyjnym i kulturowym  skierowana dla mieszkańców Miasta i Gminy Syców biorących udział w projekcie „Gmina Syców aktywizuje swoich mieszkańców!”  


Uczestnicy wraz z pracownikami socjalnymi mieli okazję odkrywać zakątki regionu oraz zwiedzić najcenniejszy i najbardziej okazały zabytek Oleśnicy, a także jeden z najcenniejszych na Dolnym Śląsku- Zamek Książęcy w Oleśnicy zbudowany w XIV wieku, składający się z zamku głównego i będącej poza jego obrysem renesansowej części pałacowej. Uczestnicy przebyli podróż w czasie i przestrzeni, gdyż obiekt wielokrotnie przebudowywano, a niemal każdy etap fascynującej historii Śląska zostawił tutaj swój ślad. 

 


Zwiedzanie rozpoczęło się od serca zamku- dziedzińca zamkowego, następnie uczestnicy zwiedzili komnaty zamkowe oraz sale rycerskie, krużganki i hole. Niezwykłą atrakcją okazało się zwiedzanie wieży zamkowej, z której widok przez stulecia zarezerwowany był tylko dla władców księstwa oleśnickiego. Z wieży widać całą zabudowę miasta, w której średniowieczne korzenie przeplatają się z późniejszymi rozbudowami i współczesną sztuką urbanistyczną. 


Po zwiedzaniu zamku, cała grupa udała się na spacer ulicami Oleśnicy oraz ciepły posiłek i kawę. 

IMG_3745 IMG_3757 IMG_3770 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności